En Popüler 7 Rüya Türü

Pek çok farklı rüya türü var. Hepsini düzgün küçük kategorilerde sınıflandırmak imkansız olurdu, özellikle de rüyalar kişiden kişiye çok değiştiği için.

Bununla birlikte, rüyalarımızı başkalarıyla ne kadar çok paylaşırsak ve rüyalarımızı yorumlamayı ne kadar çok öğrenirsek, birçok yaygın rüya türü olduğunu fark etmek o kadar kolay olur.

Yaygın Görülen Rüyalar Neler?

İşte en sık görülen 7 rüya türü:

Her Gün Topladığımız Tüm Bilgileri İşlememize ve Sıralamamıza Yardımcı Olan Rüyalar:

Bunlar genellikle bilinçaltınızdaki bir sorunu veya deneyimi çözmenize yardımcı olan rüyalardır. Bu rüyalar en yaygın olanıdır ve uyanma anlarımız boyunca topladığımız tüm bilgileri ayıklama ve temizleme yöntemimizdir.

Serbest bırakma rüyaları sembolizmle dolu olabilir ve bazen bazıları için kodunu çözmek zordur. Tipik olarak korkutucu değildirler – yine de kafanız karışmış halde uyanmanıza neden olabilirler!

Mesaj Rüyaları: Evet, rüyanız Size Bir Şey Anlatmaya Çalışıyor

Mesaj rüyalarında, evren size çok önemli bir şey anlatmaya çalışıyor. Yinelenen birçok rüya, “mesaj rüyaları” kategorisine girer.

Mesaj rüyaları bazen sembolizm kullanır ve bu onları mesajı tanımayı zorlaştırır veya ne anlama geldiklerine dair çok açık olabilirler.

Çoğu mesaj rüyasında, rüya deneyiminden bir şeyler öğrenmeye ihtiyaç duyduğunuz hissiyle uyanacaksınız. Mesajlar herhangi bir nitelikte olabilir – mutluluğunuzla, korkularınızın üstesinden gelmenizle, kariyerinizle, ilişkilerinizle ilgili. Bu mesajlara uyum içinde olmak hayatınız boyunca size yardımcı olabilir.

Bilişsel Rüyalar: Geleceği veya Güncel Olayları Tahmin Edebilecek Rüyalar

Ön bilişsel rüyalar, siz uyurken olacak veya olacak bir şeyi tahmin eden rüyalardır.

Önceden bildiğim rüyanın bir örneği, arkadaşımın kızının doğduğunu rüyada görmekti – elbette, onun gelişini bildiren bir kısa mesajla uyandım!

Bilişsel rüyaları mesajdan ayırt etmek ve rüyaları serbest bırakmak zor olabilir, ancak çoğu zaman bazı insanların başına gelir.

Lüsid Rüyalar: Rüya Görürken Tam Kontrol ve Farkındalık

Lucid rüyalar, hayalperest olarak rüyanın tam kontrolüne sahip olduğunuz zamandır. Rüya gördüğünüzün tamamen farkındasınız ve rüya sırasında ne olacağı konusunda tam kontrole sahipsiniz.

Bilinçli rüya görmek biraz pratik gerektirir – ancak kendinizi daha iyi anlamanıza ve yaşamdaki gerçek arzularınızı tezahür ettirmenize yardımcı olmanın çok faydalı bir yolu olabilir. Lüsid rüya görmeyi öğrenmek, sık sık kabus görenlere de yardımcı olabilir.

Bu tür rüyalar diğerlerinden çok farklıdır. Çünkü rüya görürken tamamen bilinçlisiniz. Eğer rüya gördüğünü veya rüya olduğunu anlayabildiğin bir rüya gördüysen, aklı başında rüya görüyordun ve muhtemelen bunu bilmiyordun bile!

Ziyaret Rüyaları: Merhumla Konuşmak

Hiç rüyalarında tanıdığın vefat eden birini gördün mü? Bunun bir ziyaret rüyası olması mümkün. Bu rüyalarda, gerçekten de sevdiklerinizle gerçek bir iletişimdir.

Bir ziyaret rüyası çok gerçek hissedecek ve zihninizde oldukça canlı olacaktır. Merhum sevdiklerini rüyada görmek, bazen size rehberlik veya uyarıda bulunsalar da, genellikle bir rahatlama veya barış ve sevgi mesajı verir.

Ziyaret rüyalarıyla ilgili yazımıza bakın ve evet, ziyaret rüyalarının çok gerçek olduğunu doğrulayan binlerce yorumu – ve birinin sizinle iletişim kurduğu serbest bırakma rüyaları ile rüyalar arasındaki farkı nasıl söyleyeceğinizi okuyun.

Dilek Rüyaları: İstediğiniz Şeylerin Rüyaları

Bunlar, dilediğiniz ve umduğunuz bir şeyi aldığınızda rüyalardır. Genellikle sizi heyecan veya mutluluk dolu uyanmaya bırakırlar.

Örnek bir rüya, çok ihtiyaç duyulan bir tatile çıkmak, yeni bir kariyer bulmak veya bir partnerle tanışmak olabilir. Dilek rüyaları, istediğiniz şeyleri uyanık hayatınızda tezahür ettirmenize yardımcı olmak için harika olabilir.

Kabuslar: Kötü Rüyalar

Herkes bir noktada kabus gördü. Kabuslar sizi korkutan veya sizi derinden üzen rüyalardır. Kabuslar genellikle size mesajı çok güçlü bir şekilde anlatan mesaj rüyalardır.

Bilinçli zihniniz neler olduğunu anlamaya çalışırken, geçmiş travmatik olaylardan da kabuslar olabilir. Kabusların nedenini anlamak, rüyalarınızın mesajlarını yorumlamayı öğrenmek ve berrak rüyalar görmeyi öğrenmek, tekrarlayan kabuslarla başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

Gördüğünüz rüya türünü tanımak zor olabilir, özellikle rüya yorumuna yeni başlıyorsanız. Bu rüyalar arasındaki farkları belirlemek özellikle zor olabilir.

Neyse ki rüya yorumunda ne kadar deneyimli olursanız, deneyimlediğiniz rüya türü arasındaki farkları anlatmak o kadar kolay olacaktır. Tek gereken biraz pratik!

Bu tür rüyaların bir kısmını veya tamamını gördünüz mü? Hangi rüya türleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istersiniz? Düşüncelerinizi veya sorularınızı aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın!

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı anlatırsanız, editörlerimiz 2-3 gün içerisinde rüyalarınızın yorumlarını sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyacaklardır. “Ad” ve “Eposta” kısmı zorunludur. Ancak “Web sitesi” kısmını boş bırakabilirsiniz. Yorumlarınız onaylanıp cevaplandıktan sonra sitemizde yayınlanır.

YORUMLAR

  1. Anonim dedi ki:

    Rüyam da aramız bozuk olduğu akrabalarıma içimden geçen her şeyi söyledim yanlış yaptıklarını anlattım bunun yorumu nedir

DMCA.com Protection Status